מאמרים ומדריכים

מאמרים

את מתכננת הריון, בהריון או יש לך ילדים ונמצאת בין עבודות?
חוששת שהסטאטוס שלך ישפיע על קבלתך לעבודה?
המאמר הזה בדיוק בשבילך!

אני בחור עיוור וכבד שמיעה, בן שלושים ושלוש, בוגר תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני במשפטים, ובנוסף מחזיק גם ברישיונות לניהול תיקי השקעות ומתן ייעוץ פנסיוני. לשעבר זוכה פרס חידון התנ”ך העולמי לנוער ויוצא יחידת מודיעין מובחרת בצה”ל

ככל עובד אחר, עובדת בהריון שמעסיקה הרע את תנאי עבודתה תוכל להתפטר בדין מפוטר.
בנוסף, ניתן להגיש תביעה בבית הדין לעבודה ותלונה לממונה על עבודת נשים במשרד הכלכלה.

תינוק חדש הצטרף למשפחה, ולאב הטרי ברור שיוכל להישאר עם זוגתו כמה ימים לפני חזרתו לעבודה – האמנם? למה זכאי האב לפי חוק, וכיצד הוא יכול לממש זאת?

חרף העובדה שהחקיקה והפסיקה בישראל הנוגעות לזכויות עובדים רחבה ומתקדמת עדיין קיימת תופעת האפליה כלפי קבוצות רבות באוכלוסיה, בפרט כלפי דורשי עבודה מעל גיל 40

רגע לפני שמתחילה חופשת הקיץ שלהם, נערים ונערות רבים מחפשים עבודה. חלקם אף ימשיכו בה לאחר שתסתיים החופשה והם ישובו לספסל הלימודים. אז מהן זכויות בני נוער עובדים?

על אף שהחוק משווה את הזכויות של אישה עובדת שעברה לידה שקטה לזו שילדה וולד חי, נראה כי מרבית הזכויות עדיין תלויות בכך שהוולד אכן חי.

מלצרים רבים בישראל הינם אנשים צעירים שכל בקשתם היא להתפרנס בכבוד מעבודתם, אך המעסיקים מפרים לא פעם את הזכויות המגיעות על פי חוק. אז אחת ולתמיד, מהן הזכויות המגיעות למלצר העובד?


מעסיקים רבים חושבים כי זכותם לפטר עובד בלא כל סייג כשם שזכותם לקבל עובד לעבודה בלא סייג, אך הדבר רחוק מלהיות נכון

בכפר שלי יש ילדה נכה. אף פעם לא חשבתי שיש נשמה מאחורי הגלגלים, ואולי כן קצת. אבל יום אחד היא הייתה שם, יצא לנו לדבר. אט אט הרגשתי שזו חברות כמו כל חברות אחרת ועכשיו יש לי נקודת מבט אחרת על כל הנכים” (תמר רזניק-פראנק (1997) תל אביב , מיראז’).

מעוניינים בפרטים נוספים?

מאמרים ומדריכים

איסור אפליה מחמת הורות

איסור אפליה מחמת הורות את מתכננת הריון, בהריון או יש לך ילדים ונמצאת בין עבודות? חוששת שהסטאטוס שלך ישפיע על קבלתך לעבודה? המאמר הזה בדיוק

קרא עוד »

להתייעצות ראשונית חינם ללא התחייבות

רוצים לקבל עדכון לפני כולם?

הצטרפו לרשימת התפוצה ותהיו הראשונים לקבל את העדכונים והחדשות בתחום דיני עבודה, גישור וזכויות עובדים.